Szukaj
  • Iza_BoutiqueŚlubny

5 liter opisujących rodzaj sylwetek

Bez względu na to jak bardzo bym się starała opowiedzieć to co przeczytałam, nie dorównałabym słowom bezpośrednio z książki, które są najpiękniejsze. Stąd fragment dla Was.

"Zanim nadszedł czas zdjęć profilowych i z selfie, istniały portrety sylwetkowe, wizerunki uzyskiwane poprzez oświetlanie modela, opracowania cięcia czarnego papieru. Zastanawiałam się czy ponad 250 lat wcześniej podczas malowania portretów kobiety były równie zmieszane co ja, gdy patrząc w lustro próbowałam zidentyfikować swój typ sylwetki. Jabłko, nie, może gruszka, zgodnie z rysunkiem nie byłam jabłkiem, gruszką, trójkątem ani odwróconym trójkątem tym bardziej kolumną czy klepsydrą. Wciągnęłam brzuch wstrzymałam oddech i myślę sobie co ja wyprawiam próbuje się wpasować w skomplikowane metafory jakiejś równie zagmatwanej klasyfikacji sylwetek.

Jabłko czy gruszka, no bo no bo kto chce wyglądać jak zakazany owoc, przyczyna upadku Edenu albo najbliższy owoców martwej naturze. Powtórzmy jabłko, gruszka, trójkąt odwrócony, trójkąt, kolumna i

klepsydra nie ma nawet niczego odrobinę eleganckiego czy inspirującego w którejkolwiek z tych klasyfikacji. Rozpaczliwie potrzebujemy bardziej adekwatnego słownictwa aby określić nasze różnorodne kształty no bo nasze ciała na to zasługują!


A teraz popatrzmy, jak widzą siebie Francuzki. Zamiast posługiwać się owocami, geometrią, architekturą i wypełnionymi piaskiem przyrządami do pomiaru czasu francuski wolą Litery: A, V, H, X, O.

Żadnych mylących metafor, żadnej matematyki, 5 liter które same w sobie są pięknymi kształtami a sugerują jeszcze więcej. Prawdziwe piękno liter leży w ich mocy, by tworzyć słowa, za słowami zaś idzie język – nowy język, w którym mniej jest krytyki a więcej emocji.

Pięć poniższych Liter opisuje pięć różnych serwetek otwiera nową perspektywę w mówieniu o kobiecej kobiecej sylwetce kobiecym ciele. Prezentowane obok tych Liter słowa są wybrane tak aby z ilustrować jak ważną rolę w budowaniu pewności siebie umowa odgrywa język. Możesz posługiwać się tym słowem, jeśli uznasz je za stosowne, lub znaleźć inne które bardziej ci odpowiada.

Litera A czyli A jak atrakcyjność.

Charakterystyka tej sylwetki. Sylwetka, którą cechuje szersze od ramion biodra, swoją Elegancja, majestatyczną ścią i powabem przypomina wierzę eiffla.


Litera V czyli V jak VIP.

Charakterystyka sylwetki Vip cechuje się szerszymi ramionami niż biodra. Sylwetka V to elegancki i posągowy kształt, z bujną linią biustu i mniej wydatną pupą.


Litera H. Czyli H jak harmonia.

Charakterystyka sylwetki: ramiona i biodra w jednej linii wydłużają sylwetkę, lecz talia jest niezbyt uwidoczniona. Podkreślenie zarówno biustu jak i bioder pomoże stworzyć wcięcie.


Litera X jak excytacja.

Cechuje się tak samo szerokimi biodrami i ramionami. Sylwetkę X wyróżniają wyraźnie podkreślona talia oraz proporcjonalne i harmonijne krągłości.


Litera O jak och-ach.

Sylwetka O ma bujne biusty, okrągłe ramiona i delikatne krągłości na brzuchu i biodrach. Kieruj uwagę na górną część ciała za pomocą głębokich dekoltów. Kobiety obdarzone taką figurą często mają smukłe nogi, intrygujcie więc ciekawymi wzorami i kolorami pończoch oraz leginsów"

Kathryn Kemp-Griffin - Francuzki noszą koronki.


Stańcie zatem przed wysokim lustrem w samej bieliźnie i przyjrzyjcie się sobie z uwagą. Jaką sylwetkę posiadasz? Podzielcie się z nami swoimi propozycjami wyrazów do każdej z Liter, które opisują Waszą sylwetkę.
411 wyświetlenia