Szukaj
  • Iza_BoutiqueŚlubny

Zmysłowość tkwi w niuansach i szczegółach

Jestem ostatnio pod ogromnym wrażeniem książki pt. Francuzki noszą koronki, mimo że jeszcze nie skończyłam jej czytać zawładnęła mną. Sposób w jaki autorka książki opisuje swoje spotkanie z bielizną we Francji jest po prostu Boski. W środku, jej emocje przekładałam na nasze sukienki. Wasze odczucia w trakcie przymiarek, ale nie tylko przymiarek bo także już w trakcie samej ceremonii, tego jak możecie się czuć, jak możecie opisywać te uczucia, kiedy suknia kołysze się lekko w tańcu. Konieczne należy czerpać najwięcej z tego najpiękniejszego etapu. Bardzo chciałam się dzisiaj podzielić z Wami tymi Frazami i Emocjami jakie towarzyszą nam jeśli tylko na chwile pozwolimy się ponieść chwili. Zostać sam na sam z suknią, same z marzeniami, emocjami, bez trendów i stylów zgodne ze sobą.

W przypadku sukien ślubnych i tego jak w nich wyglądamy często wyszukujemy innego określenia do opisania naszego wyglądu niż np. słowo sexy. Możemy pozwolić sobie na dużo bardziej ekspresywny język, powiedzmy sobie jestem Subtelna, jestem Elegancka, jestem zaskakująco kobieca, mój wygląd sprawia mi ogromną przyjemność, Wyglądam poetycko, wyglądam wyszukanie, wyglądam romantycznie, wyglądam naturalnie, wyglądam ponadczasowo, wyglądam wyzywająco. Aż wreszcie można się na chwilę zatrzymać popatrzeć i powiedzieć wyglądam zmysłowo! Jestem zmysłowa. Jestem piękna.

Autorka książki o zmysłowości pisze tak :

Nie powinno być to żadnym zaskoczeniem że wyraz zmysłowość odnosi się do pięciu zmysłów oznaczających zdolność odczuwania i odnoszące go się do percepcji, uczucia, znaczenie zmysłowość to okazja aby rozkoszować się wszystkimi ciekawymi doznaniami. Zmysłowość to piękno i tajemniczość, coś pomiędzy skromnością a prowokacyjnością. Jest całkowicie indywidualne. Nie ma zasad, wskazówek, tylko zaproszeniem dla spojrzenia na doskonały kunszt.” ... „Zmysłowość tkwi w niuansach i szczegółach: Niewidzialnych słowach, wykończonych szwach, elementach precyzyjnie pasujących do siebie, braku zwisających nitek, braku niepasującym elementów. Jakość dobrze wykonanego kroju przemawia przez każdy element których nikt nigdy nie zobaczy".

I jak macie ochotę na odrobinę zmysłowości? U nas w kolejnym sezonie będzie jej po kokardki :)323 wyświetlenia